O mne2019-09-18T11:13:27+00:00

V čo verím?

  • Vo svoj a Tvoj neobmedzený potenciál (čo si zaumienim, to dokážem – ako to máš Ty?).
  • V pozitívnu komunikáciu (to vnímam ako základňu pre šťastie a úspech v živote).
  • Že láska je ten dôvod, pre ktorý sme tu.

Čo chcem a po čom túžim?

  • Žiť v súlade s prírodou, ktorej dlžíme veľmi veľa.
  • Prebúdzať v ľuďoch ich silné stránky a inšpirovať ich súťažiť s človekom v zrkadle.
  • Prispievať k rozvoju ľudského potenciálu a uvedomenia si jeho obrovských možností.

Čo ma hnevá?

  •  Ak stretnem človeka, ktorému na sebe nezáleží a mrhá svojím časom na tomto svete.
  • Keď vidím, že ľudia ostávajú v nefunkčných vzťahoch alebo zamestnaniach, ktoré nenávidia.
  • Keď si ľudia neveria a ubližujú.

Chceš sa dozvedieť viac?

Moje smerovanie v živote sa môže na prvý pohľad nezasvätenému pozorovateľovi zdať ako všestranné a nejasné. Tiež som mala zo seba ten pocit. V roku 2002 som promovala na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach, špecializácia biológia, chémia. V mojom životopise však nájdete skúsenosti z rôznych oblastí, od učiteľstva cez marketing, medzinárodný predaj, nákup, až po pôsobenie v IT sektore. Obrovský zlom nastal v momente, keď som rozpoznala tú pravú chvíľu a uchopila príležitosť venovať sa koučingu.

Ako som sa dostala ku koučovaniu?

Tak, že som sa nechala koučovať! 🙂

Moja cesta k vysnívanému povolaniu začala absolvovaním koučovacích školení certifikovaných Ministerstvom školstva v rámci Akadémie koučovania v Prešove. Vzdelávanie sa považujem za nikdy nekončiaci proces a preto sa v  súčastnosti venujem štúdiu NLP (neuro-lingvistické programovanie) vďaka ktorému si osvojujem techniky pre efektívnejšiu komunikáciu.

Filozofia a princípy koučingu podľa pravidiel Medzinárodnej federácie koučov (ICF) ma tak fascinovali, že to preniklo snáď do každého aspektu môjho života – aj súkromného – a ja som pozorovala veľkú zmenu k lepšiemu. Výsledky tejto objavenej životnej filozofie vidím každý deň a neskutočne ma to napĺňa. Akokoľvek pateticky to bude znieť, koučovanie vo mne vzbudilo vieru, že ľudstvo ešte má nádej, ak sa rozhodne pre tú správnu cestu. Pretože koučing nám pomáha docieliť lepšie vnímanie reality a zvýšiť zodpovednosť. A predovšetkým hlása, že všetci ľudia sú OK…

O čomkoľvek si presvedčený, že dokážeš alebo nedokážeš… máš pravdu.

Stotožňujem sa s výrokom Henry Forda: Whether you believe you can do a thing or not, you are right. Pretože verím, že sami sme strojcami svojho šťastia a manažérmi svojich životov. Taktiež tvrdím, že každý jeden človek má v sebe ukrytý obrovský potenciál a talent. Je iba na každom z nás, či si dáme tú námahu to v sebe nájsť a rozvíjať.

Ak by ste sa ma opýtali, čo mám rada, odpoviem Vám, že ľudí.

Život sa mi vždy točil okolo mojej rodiny, priateľov a známych. Aj keď som žila a pracovala niekoľko rokov v Anglicku, USA či Prahe, napriek tomu som si vždy našla čas na udržiavanie vzťahov s priateľmi. Dobré medziľudské vzťahy vnímam ako to najdôležitejšie v živote (okrem zdravia), čo máme a do čoho sa oplatí investovať našu energiu. Vzájomná interakcia nás posúva ďalej a vďaka iným ľuďom sa každý deň môžeme učiť nové veci.

Pre svoju spokojnosť potrebujem napredovať .

Neustále sa učím a pracujem na svojom osobnostnom rozvoji. Inšpirujú ma najmä ľudia, ktorí sa snažia každý deň zlepšovať a pomáhať iným. Nemusia to byť ani známe mená, motivujú ma ľudia, ktorí dokážu v sťažených životných podmienkach vytvoriť hodnotné diela. Celoživotnú inšpiráciu pre mňa predstavuje moja rodina, nové obzory a dimenzie mi otvárajú moje deti. Vďaka nim objavujem a zavádzam koučovací prístup aj pri výchove a už pozorujem prvé výsledky.

Medzi moje vášne patrí aj dvojjazyčná výchova. Píšem e-booky a pripravujem online školenia. Teším sa z každého nového dňa a výziev, ktoré prinesie.

Bude mi cťou sprevádzať Vás na ceste za Vašimi snami a úspechmi.

Ak sa každý deň posunieme čo i len o krôčik k lepšej verzii človeka v zrkadle, naše pôsobenie bude mať zmysel. A o to predsa v živote ide. No nemali by sme zabudnúť si túto cestu aj užívať a mať z nej radosť. 🙂

Môj záväzok kouča

Každý klient je jedinečný. Tým pádom, štýl a obsah koučovania záleží na Vás. Počas  koučovacieho rozhovoru sa v každom prípade zaväzujem vytvárať bezpečné a dôverou naplnené prostredie, v ktorom spolu pracujeme. Počas našej spolupráce určíme víziu pre Váš život a koučingový štýl, ktorým zabezpečím, že sa Vaše sny premenia na výsledky.

Ako klient ste to Vy, kto určuje agendu. Ja mám pre Vás k dispozícii koučovacie modely, koncepty, nástroje a cvičenia v praxi, aby ste objavili činnosti, ktoré je potrebné vykonať Vaším vlastným tempom.

Kouč a koučovaný sú partneri, ktorí spolu kráčajú istý čas vedľa seba.

Vy ste jediným expertom na svoje témy a svoj život. Počas koučovacieho rozhovoru sa stávate stredobodom mojej pozornosti, kladiem Vám otázky, aby ste sa mi zdôverili s myšlienkami, aby ste odhalili skutočnosti, ktoré ešte neboli premyslené, cesty, ktoré neboli prebádané. Ako kouč Vám pozorne načúvam a venujem sa iba Vaším nápadom a rozoberáme Vaše názory. Spolu tak vytvoríme silný a efektívny tím, aby sme pokorili Vaše výzvy, s ktorými za mnou prídete.

Kouč nie je mentor, učiteľ, psychológ, terapeut ani konzultant či poradca. V prípade potreby Vám ich viem odporúčiť.

PONUKA WORKSHOPOV