Do programu som sa rozhodla prihlásiť, v dôsledku smutných udalostí v mojom živote a ich veľmi zlého vplyvu na mňa a tým pádom aj na moju rodinu. Strach, že môžem prísť o niekoho ďalšieho blízkeho, ma pripravil o racionálne myslenie a nie ja ale „on“ akokeby rozhodoval za mňa, samozrejme nie v môj prospech, skôr ma viac ubíjal.

Nehovoriac o večných výčitkách, že toto sa mi nepodarilo, že často kričím na deti a podobne. Cítila som, že potrebujem pomôcť s tým hlasom v mojej hlave, ktorý mi stále pripomínal moje chyby a ubíjal ma. Píšem v minulom čase, pretože už to tak nie je a ak sa ten hlas ozve, viem ako ho umlčať. Je to obrovská úľava. V programe som sa tiež naučila zastaviť počas dňa, počas vypätej situácie, čo predtým bol iba sen.

Život mi stále prináša výzvy a polená a je to v poriadku, pretože dnes v nich hľadám príležitosť na niečo nové. Na začiatku som sa obávala, že to časovo nedám ale zistila som, že sa to dá a ak som nestihla v priebehu dňa, dobehla som to večer v kľude v posteli. Kniha je môj verný spoločník na detskom ihrisku 🙈.

Spoločné online stretnutia mi otvorili cestu k informáciám o ktorých som netušila a teším sa na svoj ďalší rast v materstve, pretože väčšinou fungujeme v móde, v ktorom sme vyrástli a pritom dá sa lepšie porozumieť našim deťom alebo aj iným vzťahom. Kolegovia v práci si všimli moju zmenu a vnímajú ju ako veľmi pozitívnu. Dáva mi to energiu na ďalšiu prácu na sebe a veľmi sa na to teším. Pred programom by ste zo mňa také pozitívne myslenie určite nedostali. Je to skvelé a prajem to zažiť každému, kto na sebe pracovať chce ❤️

posilnovna mysleHenrieta S.

Ahoj Maťka, rada Ti napíšem, čo som u seba zaznamenala. V prvom rade mi pomohlo identifikovanie jednotlivých sabotérov a následne všímanie si, kedy sú  aktívni – aké myšlienky mi podsúvaju a pod. Pomohlo mi to preto, lebo viem, že sú to iba myšlienky, ktoré nemusím počúvať, nie sú faktom a teda ak to nedovolím, nemajú nado mnou kontrolu. Zároveň sa už dokážem v niektorých náročnejších situáciách zastaviť a nereagovať/nekonať tak, ako som zvykla v minulosti (čo častokrát nebolo pre mňa prospešné). Namiesto toho sa teraz viem zastaviť a vybrať si, ako budem reagovať. Ak nie som schopná reagovať nijak, tak si dám prestávku a sústredím sa napr. na dýchanie, zvuky okolo mňa a pod. Vďaka tomu si zachovávam svoju osobnú silu a to je veľmi posilňujúci pocit.

Ďalej, čo mi pomohlo bol týždeň, kedy sme mali vnímať svoju esenciu – našej detskej verzie/nášho vnútorného dieťaťa. Nejaký čas už vnímam, že tou mojou skutočnou podstatou je radosť, hravosť, kreativita, voľnosť. Čo som si ale vďaka týmto cvičeniam uvedomila je to, čo som Ti povedala na našom stretnutí vo  štvrtok. To zistenie je pre mňa ako taká navigácia, ktorá ma vedie životom, vďaka ktorej dokážem robiť rozhodnutia, ktoré sú s tou mojou esenciou v súlade, a teda sú pre mňa dobré. Stretnutia našej skupinky každý týždeň mi pomáhajú v tom, že vidím, že v tom nie som sama. Že každá z nás rieši to svoje a teda sme na jednej lodi. Rada počúvam, ako to ide druhým, aké majú uvedomenia, čo im pomáha atď, pretože ma to inšpiruje na mojej ceste. Ďakujem za tento skvelý  program.

Barbora Mlčochová

Naučila som sa zvládať svoj strach a som viac oddýchnutá, aj keď robím viac vecí

Počas programu Ovládni svoju myseľ som si uvedomila, že sa prehnane bojím. Naučila som sa zvládať svoj strach, byť odvážnejšia a vychádzať zo svojej komfortnej zóny. Je to ťažké, ale cítim, že sa mi život mení k lepšiemu. Som paradoxne viac oddýchnutá, aj keď robím viac vecí.

Za najužitočnejšie, čo mi program priniesol považujem to, že sa viem zastaviť v priebehu dňa, upokojiť myseľ a sprítomniť sa v danom okamihu. Zistila som dôležitú informáciu: že ten večný kritik vo mne nie som ja, ale môj sabotér. Menej sa kritizujem za to, čo som mala inak povedať, urobiť… Skôr o tom premýšľam racionálne a necítim sa pritom zle.

Tento program by som odporučila všetkým, ktorí chcú zlepšiť svoje prežívanie a byť spokojnejší.

Tatiana Kluvancová