Najuniverzálnejšia detská hračka

Je to zadarmo, takmer všade dostupné, ekologické, recyklovateľné, bezplatné a pre deti ako hračka nesmierne pútavé. Čo to je? S čím sa dokážu hrať dlhé chvíle a pestovať svoju fantáziu? Hovorím o obyčajnej paličke. Pamätáte si, aké to je, hrať sa s konárikmi stromu? Ja áno, hoci už je to veľmi dávno…

„Dnešná doba je skazená…“

… snažia sa nám nahovoriť. Deti dnes sedia iba pred počítačmi, nechodia von a majú najnovšie smartfóny a tablety. Čo sú tieto vety? Obmedzujúce presvedčenia. Pretože ja som presvedčená, že ešte stále existujú deti, ktoré väčšinu času trávia vonku na vzduchu a rozvíjajú svoje motorické a koordinačné zručnosti. Kto so mnou súhlasí, že je to vizitka nás, rodičov?

Kniha a príroda

Čítanie kníh podporuje zmysluplný rozvoj detského sveta. A cez literatúru od útleho veku sa vieme prepracovať k detským záujmom a spoznať, čo ich baví. Na začiatku knižky vyberá rodič, neskôr, keď dieťa vyrastie, samé si vyberie, čo ho zaujme. Knižky sú nádherný spôsob ako napríklad prepojiť svet fantázie a prírody. V našej dvojjazyčnej domácnosti sa to podarilo aj vďaka knižke Stick Man. IMG_20160322_155126

Paličky a ich život

V knižke o mužíčkovi – paličke, ktorý bol odlúčený od svojej rodiny sa dozviete, na čo všetko deti môžu paličku použiť. Niektoré ho použijú ako stožiar na zástavu, iné ako pálku či varechu. Byť paličkou v prírode môže byť dosť nebezpečné – pes sa s ňou chce hrať, labuť si z nej chce postaviť hniezdo a nakoniec, keď vyčerpaný Stick Man od únavy zaspí, prebudí sa v ohnisku.IMG_20160322_155143

Stick Man žije!

IMG_20160323_105750Na jednej z našich nespočetných prechádzok sme pri pozorovaní okolia našli „žijúcu“ postavičku z knižky. Viete si predstaviť tú radosť v detských očkách a srdci, keď sme sa mohli aj na prechádzke rozprávať o obľúbenej knižke?

Knižka Stick Man od autorov Julia Donaldson a Axel Scheffler má 32 strán, čo môže niekomu pripadať veľa. Kombinácia väčších obrázkov a menej textu však predstavuje ideálnu chvíľku pohody či už pred spaním alebo len tak počas dňa. Ak by to bolo pre niekoho málo, vynaliezavý bilingválny rodič dokáže ilustrované obrázky rozvinúť na diskusiu so svojím malým poslucháčom.

Na tejto knihe oceňujem z pozície rodiča, že otestovala moju slovnú zásobu v angličtine 🙂 Knižku som kupovala, keď mala Bambuľka dva a pol roka a nebol problém s udržaním pozornosti od začiatku do konca. Zrejme to bude vďaka pestrým obrázkom a zľahka sa rýmujúcemu textu.

IMG_20160323_105836

Podarilo sa už niekedy vám a vašim deťom nájsť v prírode postavičku z knihy? Podeľte sa s nami v našej skupine na Facebooku. 

 

 

 

 

 

 

About the Author:

Žijem život, s ktorým som spokojná. Som mama, manželka, kouč a nadšená propagátorka dvojjazyčnej výchovy. Moje životné krédo „Nič nie je nemožné, keď sa pre to rozhodnem“ mi umožňuje plniť si sny a s radosťou sprevádzať na ceste k úspechom aj mojich klientov. Som autorkou e-booku Tajomstvo dvojjazyčnosti, projektu „Koučingom k úspechom“ a „Magická dvojjazyčnosť“. Inšpirujem ľudí žiť život, po akom túžia. Som presvedčená, že kľúč k svojim úspechom majú ľudia v sebe a pomáham im ním otočiť a naštartovať tie správne zmeny. Môj príbeh nájdete tu.>> Napísať mi môžete na mm@martinamagic.sk alebo sa ku mne pripojte na Facebooku.