Droga zvaná osobnostný rozvoj alebo prestaňte s tými výhovorkami

Seriál: „Sebakoučovanie – pomôž si sám“, 2. časť

Rozvíjate pravidelne svoju osobu alebo osobnosť? Akým spôsobom?

Mám 37 rokov a o osobnostný rozvoj som sa začala zaujímať len nedávno, pár rokov späť. Dnes som na ňom závislá. A nechcem sa z tejto závislosti vyliečiť. Neutíchajúca túžba po zlepšovaní sa je to najlepšie, čo sa mi mohlo prihodiť.

Na poslednej akcii som sa zoznámila so 16 ročným mladíkom, ktorý uvažuje úplne inak, ako som premýšľala ja v jeho veku. Kombináciu jeho snov a mladého veku mi chvíľu rozum nebral. Potom som si uvedomila, že dnešní mladí ľudia sa narodili do celkom inej doby, ako moja generácia.

Ľudia, ktorých momentálne spoznávam sú pred tridsiatkou, hladní po poznaní a zlepšovaní samého seba. Nemôžem si pomôcť, občas mi napadne, kde by som bola dnes, keby som, tak ako oni, začala na sebe pracovať v zmysle osobnostného rozvoja už pred dvadsiatimi rokmi…

Našťastie sa týmto myslením netýram často, pretože som presvedčená, že nikdy nie je neskoro začať. Určite som uplynulé roky nestrávila ničnerobením. Rozvíjala som sa v iných smeroch (viac ako osoba a menej ako osobnosť). Rozdiel medzi dneškom a povedzme obdobím pred desiatimi rokmi je v poznaní, že mojou najcennejšou komoditou je čas.

www.koucingomkuspechom.sk (1)

Pestovanie zeleniny ako forma osobného rozvoja?

Osobný rozvoj vnímam skôr ako spôsob zlepšovania toho fyzického, čo nás tvorí. Našu osobnosť netvorí iba telesná schránka, ale predovšekým naša duša, naše myslenie a s tým súvisiace konanie. Aj záhradkárčením alebo chovom králikov sa môžeme rozvíjať, prečo nie, každý má iné túžby a potreby.

Osobný a osobnostný rozvoj je čokoľvek, čím rozvíjate samého seba. Je to súbor akcií a spôsob myslenia, ktorým sa zlepšujete, pracujete na svojich cieľoch a túžbach. Dnes sa to niekomu môže zdať ako veľmi sprofanované slovo. Vídame ho príliš často, no stále je niektorým ľuďom cudzie.

Môžeš dosiahnuť skutočne čokoľvek

Chceš mať viac peňazí/času/priateľov/energie/mať lepšiu prácu/byť zdravší? Tak zdvihni zadok a začni makať.

www.koucingomkuspechom.sk

Ktorú cestu si vyberáte vy? Aký život žijete? Ste so sebou spokojní? Som presvedčená, že v dnešnej dobe sa vyhovárajú iba slabí jedinci. Znie vám to príliš tvrdo? Dnes nie je pre výhovorky ospravedlnenie.

Čokoľvek túžite v živote mať, akýkoľvek návod potrebujete, aby ste došli na vytúžené miesto, všetko sa dá dnes zohnať.

Potrebujete na to tieto štyri veci:

  • Musíte chcieť a rozhodnúť sa, že idete za tým

Čokoľvek, čo si vysnívate a uveríte tomu, to dokážete aj dosiahnuť. Keď to dokážete vytvoriť v mysli, znamená to, že už máte všetky zdroje.

  • Zmeniť myslenie a naprogramovať si úspech

Žiaden úspech neprišiel bez zmeny myslenia. Nemôžete očakávať, že rovnakým myslením dospejete k novým poznaniam a métam.

  • Obklopovať sa ľuďmi, ktorí vás inšpirujú, nie ubíjajú

Päť ľudí z nášho najbližšieho okolia určuje, aký máme život. Ich priemerný plat je naším platom, ich myslenie zdieľame, ak sú negatívni, aj my sme. Vyberajte si spoločnosť starostlivo.

  • Internet a knihy

Žiadna novinka, však? Kde inde čerpať inšpirácie a námety? Každý má k nim prístup, no nie každý si zvolí náročnejšiu cestu. Stále je príliš veľa ľudí, ktorým sa páči v ich pohodlí, nevidia dôvod pre zmenu ich zóny komfortu.

V čase písania tohto článku mi prišla notifikácia z Facebooku, že som vyhrala CD v súťaži osobnostného rozvoja… 🙂 Veríte na náhody? Ja už dávno nie! Pretože všetko sa deje pre nejakú príčinu všetko, čo nám príde v živote do cesty, nás má posunúť vpred. Pravdou ostáva, že nie vždy si prekážky na ceste vyložíme ako iba otázky života, či svoj sen skutočne chceme.

www.koucingomkuspechom.sk (1)

Na záver mám pre vás koučovacie otázky, ktoré vám pomôžu vyjasniť vašu situáciu v oblasti, kde si želáte zmenu:

Čo by ste chceli dosiahnuť? Po čom veľmi túžite?

Aká je vaša súčasná situácia vzhľadom na váš cieľ?

Čo môžete urobiť vy sami, aby ste sa priblížili k vášmu snu?

Kto vám vie pomôcť?

Ktorú jednu vec môžete urobiť okamžite, aby vás posunula bližšie k vášmu cieľu?

Ak potrebujete partnera na vašej ceste, ktorý vám pomôže objaviť odpovede vášho vnútra, niekoho, kto dokáže pozorne počúvať aj čítať medzi riadkami, klinite sem a objednajte sa na koučing ešte dnes:

Chcem zmenu, túžim po úspechu, vyskúšam koučing!

Od |2017-01-18T15:18:35+00:0018.1.2017|motivácia, osobnostný rozvoj|Komentáre vypnuté na Droga zvaná osobnostný rozvoj alebo prestaňte s tými výhovorkami

Informácie o autorovi:

Žijem život, s ktorým som spokojná. Som mama, manželka, kouč, lektor a nadšená propagátorka dvojjazyčnej výchovy. Moje životné krédo „Nič nie je nemožné, keď sa pre to rozhodnem“ mi umožňuje plniť si sny a s radosťou sprevádzať na ceste k úspechom aj mojich klientov. Som autorkou e-booku Tajomstvo dvojjazyčnosti, e-booku a nahrávky Vaša skratka k úspechu. Inšpirujem ľudí žiť život, po akom túžia. Som presvedčená, že kľúč k svojim úspechom majú ľudia v sebe. Ako kouč a lektor im pomáham ním otočiť a naštartovať tie správne zmeny. Ako vám viem pomôcť? >> Napísať mi môžete na mm@martinamagic.sk alebo sa ku mne pripojte na Facebooku.