Úspech začína vykročením z našej zóny komfortu

Audio k článku:

Čo je to úspech? Každý z nás to má inak zadefinované. Pre mňa to slovo po profesionálnej stránke znamená byť slobodná, čiže venovať sa tomu, čo ma napĺňa.

A presne to som začala robiť v apríli 2014, keď som si naplno uvedomila, že mám po krk stereotypu a práce, kde vymieňam svoj čas za peniaze. Zariskovala som, utekala za rozbehnutým vlakom a nasadla. Začala som študovať koučing a dnes je zo mňa certifikovaný kouč a sprevádzam ľudí na ceste za ich úspechmi.  20150426_145029-1024x683

Som závislá na komunikácii. Bez možnosti komunikovať s ľuďmi sa cítim ako bez života. V minulosti som bola súčasťou medzinárodného kolosu, kde som bola len človek za počítačom. Moje silné stránky ostávali nevyužité a ja som lapala po dychu. Nadýchnuť som sa dokázala iba vo chvíľach, keď som mohla využiť moje komunikačné zručnosti.

Našťastie som žena plná odhodlania

Neuspokojila som sa s prácou, ktorá ma ubíjala a začala som na sebe pracovať. V čase, kedy by väčšina žien ani nepomysleli na kúpu online kurzu, t.z. mesiac po pôrode dieťatka, ja som urobila presný opak. Bol to ďalší risk, to nepopieram. Dnes však viem, že som sa rozhodla správne. Vykročením z mojej zóny komfortu som začala žiť naplno. Venujem sa rodine, online podnikaniu, koučingu a som šťastná.

Už sa nesťažujem, že deň má len 24 hodín

… pretože každý z nás má k dispozícii len tých 24 hodín. Nik nemá viac ani menej. Je len na nás, ako s touto časovou dotáciou naložíme. Jediné, čo trochu zanedbávam je spánok. Ale zatiaľ to všetko zvládam. P1090812cropped Ženie ma vpred neuveriteľná sila. Viem, že žijem naplno a presne tak som vždy túžila žiť. A to som len na začiatku… Vo februári 2016 začínam vlastným blogom a prvou internetovou knižkou – e-bookom zadarmo.

Píšem, teda komunikujem

Začiatky môjho písania odhadujem na obdobie základnej školy, keď sme si s kamarátkami písali venovania do pamätníkov. Potom nasledovalo písanie denníkov. Na gymnáziu som to považovala za ohromnú úľavu, môcť sa vyspovedať. Môcť vyliať si srdce, keď ma nik nepočúval.

Ešte aj po rokoch, keď som sa k mojim príbehom a myšlienkam vrátila, som si dokázala presne vybaviť príchuť danej chvíle. A v týchto retrospektívnych chvíľach som objavila moju silu a sebaistotu. Je to taká moja magická psychohygiena. Na písomnej forme komunikácie ma fascinuje, že písané slovo má neskutočnú moc. Je totižto večné. Čierne na bielom. Vždy ma bavili tieto čierno-biele kreácie – knihy. Od detstva som rada čítala a tiež písala a dodnes mám sen, že raz napíšem knihu. Raz, keď budem „veľká“. 🙂

Viem, že už som blízko

Môj prvý e-book je tesne pred svojím zrodením a od neho je už len krôčik ku skutočnej knihe. Chcem vytvoriť hodnotu, ktorá bude pomáhať ľuďom. Budem šťastná, keď za sebou uvidím kus práce, do ktorej odovzdám kúsok zo seba.

Anglický jazyk a ľudia

Osobne si myslím, že naše smerovanie v živote sa nedá a nemá odkloniť od toho, čo máme radi. Od základnej školy, od prvej hodiny som si obľúbila anglický jazyk. Nezanevrela som naň ani keď som nerozumela rozdielom medzi časmi, ktoré sa v angličtine používajú, ani keď sme sa učili desiatky nepravidelných slovies či frázových slov. Preto som začala angličtinu aj učiť.

Taktiež mám rada ľudí a dnes už viem, že nemôžem vykonávať stereotypnú prácu za počítačom. Chcem pomáhať a sprevádzať ľudí za úspechom. Preto som sa stala koučom. Nájsť povolanie, či skôr poslanie, v ktorom sa mi podarí skĺbiť tieto dve vášne, to bude môj „big dream“, ktorý plánujem žiť.

Odkryté karty

Keď sa človek rozhodne písať blog tak, aby to malo zmysel a prinášalo hodnotu, mal by vystúpiť z anonymity a byť autentický. Toto je pre mňa obrovský krok mimo mojej komfortnej zóny, ale som presvedčená, že to má zmysel. Veď nie nadarmo sa hovorí, že práve tam sa nachádza úspech. Keď prekročíme svoj tieň, keď sa pustíme do toho nového a neznámeho.

Na mojom blogu budete nachádzať moje myšlienky, fotky a príbehy. Verím, že sa bude páčiť a že to bude miesto, kam sa budete radi vracať a nachádzať inšpiráciu.

By |2018-06-04T11:46:24+00:0014.2.2016|Dvojjazyčná výchova|0 Comments

About the Author:

Žijem život, s ktorým som spokojná. Som mama, manželka, kouč a nadšená propagátorka dvojjazyčnej výchovy. Moje životné krédo „Nič nie je nemožné, keď sa pre to rozhodnem“ mi umožňuje plniť si sny a s radosťou sprevádzať na ceste k úspechom aj mojich klientov. Som autorkou e-booku Tajomstvo dvojjazyčnosti, projektu „Koučingom k úspechom“ a „Magická dvojjazyčnosť“. Inšpirujem ľudí žiť život, po akom túžia. Som presvedčená, že kľúč k svojim úspechom majú ľudia v sebe a pomáham im ním otočiť a naštartovať tie správne zmeny. Môj príbeh nájdete tu.>> Napísať mi môžete na mm@martinamagic.sk alebo sa ku mne pripojte na Facebooku.