Rozvoj koučovacieho podnikania

Asi si si všimol/a, že rozvoj koučovacieho podnikania je niečo, čo sa neučí v žiadnej koučovacej škole.

Rozvoj koučovacieho podnikaniaKeď som v roku 2014 ukončila môj prvý oficiálny koučovací výcvik, nevedela som, že rovnako, ako budem posilňovať svoje koučovacie umenie, potrebujem pracovať aj na nastavení mysle na biznis: vedieť si vypýtať (a prijať) peniaze za moje služby, prijať „nie“ s ľahkosťou, vedieť sa efektívne propagovať (nie tak, že budem ponúkať „koučing“) a celé to nastaviť tak, aby mi v tom bolo dobre, pohodovo a aby som ako kouč prosperovala.

A tak som začala investovať do rozvoja svojho koučovacieho podnikania, učila som sa podnikateľské zručnosti, ako písať texty, ako si vybrať svojho klienta (a že si ho vôbec smiem vybrať, nie že iba klient si vyberá mňa ako kouča), pracovala som na svojom nastavení mysle, spracovávala si bloky v podvedomí, atď. Preto Ti tak veľmi rozumiem, pretože viem, čo prežívaš – nie je to tak dávno, čo som sa v tom sama utápala.

Nepotrebuješ 100% informácií – efektívne je naučiť sa 20%, ktoré prinesú 80% výsledkov

Rozvoj koučovacieho podnikania

A aj keď sa tie roky skúseností nedajú nahradiť absolvovaním jednoho webinára, prinášam Ti to najužitočnejšie, čo Ťa na Tvojej ceste rozvoja koučovacieho podnikania posilní. Možno Ti na prvé počutie nebude dávať úplný zmysel všetko, čo Ťa počas webinárov naučím – preto máš k dispozícii záznamy, aby si sa k nim mohol/a opakovane vracať.

Ďakujem Ti za dôveru a teším sa na spoluprácu a na rozvoj Tvojho koučovacieho podnikania.

1:1 Magic rozvoja koučovacieho podnikania

6 mesačný individuálny program transformácie podnikania a myslenia pre koučov, ktorí sú pripravení zvýšiť profit a vplyv

Potrebuješ nastaviť procesy vo svojom koučovacom biznise tak, aby si sa začal/a koučovaním živiť? Chceš sa naučiť premýšľať strategicky a zvýšiť tak svoj vplyv ako kouč? Potrebuješ pomoc so sústredením sa na to dôležité, čo robí v podnikaní rozdiel a chceš mať podporu, ktorá Ti bude mentorom a motiváciou?

Je toho tak veľa, na čo sa potrebuješ zamerať, keď chceš efektívne predávať koučing. Strácaš sa v záplave marketingových poučiek, dlho Ti trvá, kým sa vyhrabeš z pocitov frustrácie, že sa Ti na webinár nik neprihlásil alebo si Tvoju službu nik nekúpil?

Za pol roka sa toho dá stihnúť veľa – ak vieš, ktorým 20% sa venovať, aby Ti priniesli 80% výsledkov. Ak sa dokážeš sústrediť na to dôležité a ísť za svojím cieľom. A to je presne to, čo Ti ponúkam: žiadne omáčky, ale praktické smerovanie tak, aby si po šiestich mesiacoch mala minimálne svoju investíciu do programu späť – a stratégiu, ktorá je jasná, v súlade s Tvojimi hodnotami a prináša zisk.

4 piliere rozvoja koučovacieho podnikania

Pri budovaní koučovacieho podnikania mnoho koučov zažíva vyrušenia v podobe budovania webu, SEO či investovania do reklám. Na to, aby si mala plnú koučovaciu prax (bez ohľadu na to, či to robíš popri zamestnaní alebo či podnikáš) je základom sústrediť sa na tieto 4 piliere, ktoré pohýňajú koučovacie podnikanie vpred:
1. Definovať ideálneho klienta a poznať svoju niche
2. Mať pripravenú neodolateľnú ponuku
3. Generovať stretnutia so záujemcami o koučovanie
4. Pozývať záujemcov, aby sa stali klientmi.
Tento zážitkový tréning Ti prinesie tie najdôležitojšie poznatky, ako postupovať a ako si nastaviť svoje koučovacie podnikanie v súlade so svojimi potrebami a hodnotami. Získaš záznamy 4 webinárov spolu s pracovnými zošitmi a bonusmi v aplikácii Posilňovňa mysle. Prístup máš na neobmedzenú dobu.

Objav svoju cieľovú skupinu

Odporúčam Ti, začať tu, aby si objavil/a, kto je Tvoja cieľovká skupina klientov, ktorým chceš pomáhať

My kouči chceme predovšetkým koučovať, však?

Ale koho? Vieme, že dokážeme koučingom pomôcť hocikomu – vieme, že koučing to dokáže. Výzva spočíva v tom, ako hovoriť jazykom klienta. Aby z nás vnímal, že mu rozumieme, cítime s ním a môže nám dôverovať. Toho správneho klienta oslovíme vtedy, keď vieme, koho chceme koučovať. To my si de facto vyberáme klienta. Naučím Ťa, ako si správne zadefinovať cieľovku, aby ladila s Tvojimi hodnotami a skúsenosťami.

Čo najdôležitejšie zažiješ?

– premietneš svoj doterajší život a objavíš svoju „niche“, 

– zistíš, že nejde o to „ako získať klienta“, ale akú motiváciu a zámer máš ako kouč, 

– naučíš sa nazerať na svoje podnikanie viac cez oči svojho zákazníka,

– ako vystúpiť z radu koučov a komunikovať svoj message.  

 

Ako vytvoriť zážitkový webinár, ktorý predáva

Ak chceš podnikať s ľahkosťou, je užitočné robiť veci efektívne

Aj kouč môže vytvoriť produkt, ktorý opakovane predáva

Ak túžiš po tom, aby si rozbehol/a svoje podnikanie, potrebuješ vytvoriť produkt, ktorý nesie Tvoj podpis, ako komunikuješ, akú energiu vyžaruješ a aké sú Tvoje hodnoty, čomu veríš. To všetko sa dá efektívne pripraviť do formy webinára, ktorý vytvoríš raz a predávaš opakovane.

Webinár Ti umožní, aby Ťa ľudia spoznali, nacítili, umožníš im vstúpiť do Tvojej expertízy a objaviť, ako pracuješ.

Webinár vytvoríš raz a predávaš aj zo záznamu – vytvoríš si buď magnet alebo pasívny príjem (low cost produkt).

Vďaka online webináru vieš osloviť viac ľudí než keď robíš 1:1 – je to efektívna forma predaja a reklamy.

Ak vytvoríš zážitkový webinár – Tvoji ľudia zažijú premenu a budú vnímavejší kúpiť si Tvoje ďalšie služby.

Čo hovoria kouči, ktorí už rozvíjajú svoje podnikanie?

Maťa je v mojich očiach kvalitná osoba a kvalitná koučka a vo webinári zužitkovala oboje. Plus si prešla svoju cestu hľadania cieľovky, takže vedela ako s nami hovoriť, na čo upozorniť a čo nám sprostredkovať. Webinár pre mňa rozhodne bol užitočný. Tempo bolo akurát, stihla som dávať pozor, zapájať sa a zapísať 5 strán A4.
Páčilo sa mi, že si Maťa dala záležať na tom, aby sme sa všetci na webinári cítili dobre a zároveň si z neho odniesli čo najviac. Webinár som vnímala ako praktický návod, oceňujem servis pred (napr. pracovné listy) aj po ňom (maily, záznam a pod). Obzvlášť sa mi páčili cvičenia, ktoré sme s Maťou robili (fyzické aj mentálne). Za najväčší prínos pre seba považujem to, že som zistila, že jeden webinár mi nestačí a Maťu potrebujem na intenzívnejšiu spoluprácu, ktorú sme s Maťou krátko po webinári aj začali.
Navyše sa na Maťu dobre pozerá a dobre sa ju počúva. No neber to.
Žofia Majdeková

Pre rozvoj môjho koučovacieho podnikania som absolvovala “Marketing a rozvoj kouča“ – 3 týždňový individuálny program, ktorý mi priniesol obrovskú dávku informácií, inšpirácie a zároveň som spoznala odhodlanú, skúsenú a sympatickú ženu. 21 dní intenzívnej spolupráce a mentoring, ktorý mi Maťka poskytla je špičkový. Ďakujem za Tvoj čas, energiu a prístup. 💜 Mnohé oblasti som si v sebe musela spracovať, ale aj objavila, čo všetko zvládnem.

Kľúčové zmeny, ktoré nastali: vytvorila som si svoju rannú rutinu, zodpovedala si zásadne otázky v mojom ďalšom smerovaní a už viem lepšie, kam kráčam aj to s kým tam chcem ísť a toto všetko sa spustilo hlavne nastavením mindsetu.

Celkovo na tomto chcem zapracovať ešte viac! Mentálna sila je pre mňa gro aj každodenná práca na sebe, pretože môj cieľ do budúcna je jasný – ísť cestou profesionálnej koučky a u tejto profesie to je priam automatika. Avšak, je to proces, dlhá cesta predo mnou, a preto Tvoje služby ešte rada využijem.

Romana Bodnárová

Webinár s Maťou bol pre mňa veľmi obohacujúci. Najmä v tom, že som si uvedomil, že moje predstavy o webinároch sa úplne líšia oproti realite. Odporúčam každému, aby si reálne vyskúšal, či to, čo si o niečom mysllí, aj reálne tak funguje. Maťa viedla webinár veľmi prirodzene a ľudsky a ani som si nevudeomil, ako ten čas prešiel. Ďakujem za niekoľko “aha” momentov. 🙂

Milan

Ďakujem ešte raz, bola to skvelá investícia a nesiem si z nej kopec nových uvedomení 💡😁🙏💗

Evi Práčová

Chcela by som sa Ti Maťka veĺmi pekne poďakovať za veľmi prínosný webinár. Dlhšiu dobu som sa točila v kruhu a nedarilo sa mi pohnúť z miesta. Cítila som sa zaseknutá a nevedala som rozbehnúť svoj biznis. Vďaka webináru, ktorý som absolvovala, som si veľa vecí uvedomila, akým smerom sa chcem posunúť. Martinku určite odporúčam pre jej citlivý a zároveň kompetentný prístup.

Barbara

Chceš ostať v kontakte?

Zapíš sa do mailing listu pre koučov a neujde Ti žiadna akcia.