Dýchanie cez srdce – technika na rýchle ukľudnenie emócií 

Kto by to nepoznal – nával stresu v práci alebo doma a Ty zareaguješ inak, ako by sa Ti páčilo. Keď vybuchneme ako tlakový hrniec, zdá sa, že nás naše emócie prepadli. Zjavili sa „z ničoho nič“. Lenže aj tieto reakcie sú len naučenou, naprogramovanou formou, ktorou odpovedá naše podvedomie.

Dobrou správou je, že každý z nás sa to môže naučiť kontrolovať. Je fajn vytrénovať si pozornosť, keď hrozí výbuch a zobrať si 5 minút oddychový čas. Som presvedčená, že Tvoje deti alebo kolegovia to pochopia.

Keď pre seba tých päť minút získaš, možeš ich využiť aj takto: pusť si moju nahrávku „Dýchanie cez srdce – technika na rýchle ukľudnenie“. Pošlem Ti ju bezplatne, keď zadáš svoj e-mail do formulára vpravo. (samozrejme sa môžeš kedykoľvek odhlásiť, kľudne aj po stiahnutí nahrávky).

Prečo táto technika zameraná na rýchle ukľudnenie funguje?

Telo je rovnocenný partner pre dušu a myseľ. Keď sa ho naučíme ovládať, dokážeme meniť aj naše myslenie, emócie a konanie. Náš mozog je prepojený viacerými nervovými dráhami so srdcom. Srdce je v skutočnosti riadiaci počítač nášho tela. A keď toto vieme, znamená to aj to, že dokážeme naše srdce ovplyvniť – nepriamo, cez dych. A o to v tejto technike ide.

Škodlivé účinky stresu zastavíme, keď sa cítime neutrálne. Nestačí iba neutrálne myslieť.

Ak máme pravidelný dych, náš mozog dostáva informáciu, že „nebezpečie“ pominulo. Toto stíšenie, zneutralizovanie je skvelý a rýchly nástroj na to, aby sme sa kdekoľvek mohli ukľudniť, nastane stav, že si vyčistíme myseľ a zneutralizujeme naše emócie.

Dýchanie cez srdce nám umožní naladiť sa na naše srdce, prepojiť sa s naším vnútrom, zastabilizovať sa.

Otestuj to. Kedy, keď nie teraz?

S láskou,