Všetci chceme byť šťastní, mať hojnosť v živote, no nie každý je pre to ochotný urobiť niečo nové, nevyskúšané. Keďže neexistuje pravidlo, že by sme si so starým myslením vytvorili nový, bohatší svet, je na čase zdvihnúť zadok a ísť za svojím snom.

Na večierku „O 5 rokov“ 11. marca 2017 (resp. 2022 😉 ) sme účastníkom dopriali žiť svoj život plný úspechu a radosti na 5 hodín. Pre začiatok. Poďte sa začítať, čo nesmiete opomenúť aj vy, keď chcete do života pozvať a udržať zmenu k lepšiemu.
Tento večer bol vedený koučovacím štýlom a naším zámerom bolo, aby účastníci objavili pre seba čo najviac odpovedí na svoje otázky. Kouči a lektori Martina MagicTomi Gebe vytvorili atmosféru plnú motivácie a inšpirovali sme sa navzájom. Toto s nami zdieľal účastník večierka Erik:

„Tá nesmierna energia, ktorú cítim, mi nedovolí ďalej ignorovať volanie, aby som sa venoval svojmu snu. Už nemám inú možnosť, len ísť za jej hlasom.“

Čo si dokážeš predstaviť, to dokážeš vytvoriť.

Vizualizácia je základným pilierom tohto skvelého večierka. A celkom isto aj mottom, ktorým žijú tí najúspešnejší ľudia. Dobrá správa je, že naša myseľ pracuje pre nás a my by sme sa mali naučiť využívať ju vo svoj prospech. Ešte lepšou správou je, že stačí zmeniť myslenie a následne aj podľa toho konať a úspech sa dostaví. 

Účastníci večierka neboli obyčajní ľudia. Boli to jedinečné osobnosti, pripravené na zmenu a návšteva tejto akcie bol jedným z ich krokov na ceste za svojimi snami.

Počas tohto sobotňajšieho večera sa všetci vcítili do toho, kým chcú byť o päť rokov. Niektorí si doniesli aj podporujúce rekvizity, napríklad tehotenské bruško alebo DJ-ské
slúchadlá. V tento večer neexistovali žiadne limity mysle. Bolo nesmierne inšpirujúce počuť, keď účastníčka Danka na záver vyhlásila:

„Ja už ten projekt normálne vidím. Keď sme ho mali iba medzi sebou s mojou kamarátkou, vedeli sme, že má nádej. Stretnúť skupinu podobne naladených ľudí, ktorí nám presvedčenie umocnili, to bolo ohromujúce.“

Škatule využívame na sťahovanie, nie pre ľudí.

Na večierku sme sa aj hrali. Prvá (predo)hra mala za cieľ vzbudiť premýšľanie, čo nám prináša a o čo nás oberá, keď škatuľkujeme ľudí. Táto aktivita mala aj za cieľ, aby sa účastníci takpovediac „zoznámili v prvom kole“ a ľahšie si našli partnerov pre svoju prácu na  projektoch. 

Komplimentov nie je nikdy dosť – no vieme ich prijať?

Už od detstva sa nám páči, keď nás niekto pochváli. Keď to počujú deti okolo seba, už v rannom veku sú schopné samé dávať nádherné komplimenty. A s radosťou ich prijímajú. Čo sa však udeje za niekoľko rokov? Dospelý človek často kompliment odmietne. A takéto odmietnutie alebo neprijatie zraní hneď dvakrát: toho, čo chváli a toho, komu je kompliment určený.

A tak sme si na večierku precvičovali dávanie komplimentov. Áno, aj medzi neznámymi ľuďmi sa to dá a ako to uvoľňuje vzťahy a rozprúdi energiu!

Úspech začína rozšírením komfortnej zóny.

Čo nové, zaujímavé, podnetné, rozvíjajúce môžeme objaviť tam, kde nám je pohodlne, kde sa nevyžaduje extra úsilie a energia? Nie je tam predsa žiaden priestor pre dobrodružstvo alebo vzrušenie. Spomeňte si, keď ste naposledy zažili silnú inšpiráciu, kedy to bolo? Doma pred televízorom? Počas rozhovoru o politike? Alebo to bolo v čase, keď ste prekonali svoje konzervatívne ja a zvolili ste si cestu do práce pešo namiesto autom?

V rámci našej zóny komfortu môžeme objaviť akurát tak nudu a strach. Ak vykročíme za pomyselnú čiaru všedných chvíľ, nielen, že náš život bude vzrušujúcejší, povzbudíme tak aj svoju sebaistotu a šťastie. Na večierku sme si taktiež precvičovali svaly našej komfortnej zóny a veľa sme sa o sebe dozvedeli. A takto to vnímal ešte pred večierkom Mark:

„Tak sa mi dnes nechcelo prísť… Túžil som ostať doma v kľude. Potom som si však uvedomil, že sa niečoho bojím. A to ma naštartovalo. Povedal som si, že keď sa obávam a necítim komfortne, musím ísť do toho. A oplatilo sa, som rád, že som sa premohol.“

Už Albert Einstein povedal, že nemôžeme očakávať, že problémy vyriešime tým istým myslením, ako sme ich vytvorili. Keď sa nedarí alebo stagnujete, privítajte do života zmenu.

Znásobené inšpirácie a motivácie.

Na akciách osobnostného rozvoja ma nesmierne fascinuje, že keď sú organizované s orientáciou na účastníkov, profitujú z toho všetci. Aj lektori. Workshopy a školenia, ktoré s Tomim organizujeme sa vyznačujú tým, že vďaka koučovaciemu prístupu vieme účastníkom zabezpečiť krásny a užitočný zážitok.

Chcete si aj vy zhmotniť a priblížiť vaše sny, stretnúť podobne naladených ľudí, nových priateľov alebo spolupracovníkov?

Vidíme sa 18. 8. 2018 v Košiciach. Vstupenky kupujte TU.

Tešíme sa na vás. 😊

Martina Magic.